2015-07-11 Sat
'e hia tat ʉ kc ʉ ta vunka te bumemeala o'te peesi | 鄒族祭儀規範 忌諱碰不潔食物
Cou Lemohen’o ta sinvun (Cou)
鄒族語 主播
Ava'e poiconʉ浦正昌鄒族.阿里山北鄒Cou
Ava'e poiconʉ
鄒族.阿里山北鄒
浦正昌
mou'ahtu tutuocosx ta meoino mesi ta cou'atoana homeyaya ho mayasvi. amtalx ti'opx mesi ho poa eisvxtx 'e mamameoi.imi tan'e melx ausuhcu bobocio ta oyunsova ta couatoana.tmotmalx ta mamameoi homo yupeangxyx amtx moengx ho isi talxi.

maitane micu amtx kacutia 'e couatoana. nanosi yonta psosiongana[tfuya tapangx]]ho yone takao[[kanakanavu sa'alu'a]]. mavov'o ci vunka ta couatoana. ahoi ne noana'o ac'xhx maitan'e isin'a nana axlxlxa. hote hioa 'e meoino mesi acxhx zumvi 'e mamoemo ho sx'exsx ta yxsx no couatoana.osna pela cohivi 'e seikacu ho oyunsova ta cou。
oas'a anou'c'o xmnx ci oyunsova 'e aukukuyungu ta psosiongana mazo nano yonhu.atvaesi ela heomx'a ta fuengu nana xmnx'a ta yafana. mai'eno 'oca vasavi sbuku kafe ho cae'enhova.ac'xhx tala imine tailiku ci cou ahnote mhino. yonhu ci pxhpxngx xmnx ci vunka . tataia no tela mici mimiyo ta psosiongana。

Cou 2015-11-28 Sat

Cou 2015-11-21 Sat

Cou 2015-11-07 Sat

Cou 2015-10-31 Sat

Cou 2015-10-24 Sat

Cou 2015-10-17 Sat

Cou 2015-10-10 Sat

Cou 2015-10-03 Sat

'e hioa ta meesi moheoc ʉ 'e oahng ʉ ho tousnu

2015-07-18 Sat

'e hia tat ʉ kc ʉ ta vunka te bumemeala o'te peesi

2015-07-11 Sat

ac ʉ h ʉ mel ʉ moyoyai yunku venli hola mahafo

2015-07-04 Sat

fihno ceon ʉ no yuan'sou hoc'o mohc ʉ ngeu

2015-06-27 Sat

taezuhu 'e seikacu maezo taezuhu 'e hia yahioa

2015-06-20 Sat

c'mapo lehioa tala lecoecon ʉ

2015-06-13 Sat

taezuhu 'e p ʉ hp ʉ ng ʉ ngoveo tat ʉ kca 'e 'eyaaso

2015-06-06 Sat

kantan no e'e ngoveo na 'imisi

2015-05-30 Sat

Cou Tposx no oe’ea ta sinvun (Cou)
鄒族語 新聞辭典
keuetieha
很會攀爬
luaenva
謙虛 謙卑
ohpihi
過河
tvaezoya
勤勞
cnguhni
連接起來
etoyange
說話有條有理
smaisvxtx
試著走
itafange
領袖帽
psoetiskou
照明
peiskokoyu
用心做事
miechxmx
踏著不動
yu'ausna
習俗
nopopayo
在明顯處
homxchxa
雨季