2014-09-19 Fri
madranga ta makapitu ami tu kuarenangan na masalut | 找回masalut!中斷70年 復振尋找核心價值
Pinuyumayan pinutrepa benabati dra samawnan ngaiyan
卑南族語 主播
Araytay paregi阿萊岱卑南族.南王語群Pinuyumayan
Araytay paregi
卑南族.南王語群
阿萊岱
Ku kinaadiyan abalu an patrirebeng ku benabati kana sinbung
an pakasinbung ku driya benabati i semelretreg peniya kanku wanger
sadru tu kinabulayan kanku drekalr kadri Puyuma patrirebenganay driya a
tuluwa na druma i pakalikudranan lra
alamu i Puyuma ta tarayaw mu kasaimayu tremekel dra sadru
1.)na mitrepa kana kuway ciw garem na kuwaredikes driya kikarun i ulraya a
makabetraan miasma dra miyawalu kaasuwasuwa i kaadru driya a tatelru
2.)na melalealaw kanta na siwbutay aw na kinsas ulraya driya a makatelun
miasma dra miyadruwa na maair kanta i likudran ikaaddru driya temelru
3.)ta drekalr na kipakasagar kana asanga kana sasenayan waluwa lra na kim i kararuwa ta driya temelrutelru kipakasagar dra kim

Pinuyumayan 2015-12-04 Fri

Pinuyumayan 2015-11-27 Fri

Pinuyumayan 2015-11-20 Fri

Pinuyumayan 2015-11-06 Fri

Pinuyumayan 2015-10-30 Fri

Pinuyumayan 2015-10-23 Fri

Pinuyumayan 2015-10-16 Fri

Pinuyumayan 2015-10-09 Fri

Senay樂團 tu sinayan muarak trumungul ta kuarenangan

2015-02-20 Fri

Senay樂團 tu sinayan muarak trumungul ta kuarenangan

2015-02-20 Fri

i 史前館 pananau kana Sanga tu kedrang

2014-11-07 Fri

Sanga Masgesge kimiyangre a lralrak tu kinabekas

2014-10-03 Fri

Sanga i Rukai panau dra mainayan tu kedrang

2014-10-03 Fri

madranga ta makapitu ami tu kuarenangan na masalut

2014-09-19 Fri

kiytreben kana Puyuma haw semenay pakasemangal

2014-07-25 Fri

uwap tu batibatiyan murekes na Amis na Pinuyumayan

2014-06-20 Fri

Pinuyumayan a tilin a kuwarenangan menau kana samawnan pakasinbung benabati
卑南族語 新聞辭典
patrelrebek dra hetan
發射核彈
kurenau lra a semaselap
一線曙光
padrayadrayaran dra drekalr
部落議會
muelipas dra dremdreman
走出陰霾
nirekamenimeniyan dra punapunan
社會萬象
pakesup Puyuma igiw
快車普悠瑪號
marebaliw kana kanatanatal
國際交流
semubeli kana he neng tyen cang
反對核能電廠
mulenak tu lung dra ayam
禽流感
tinutaudrung kana kanatal
國家領導者
sadekuan dra sarumaenan
幸福家庭
kemabarawang padawilr miyangr
國際觀
kinakalretruban i dalan dra palidring
交通事故
pakalralradram a pinasibulebul
狼煙