2014-08-28 Thu
nadketan no mina vazay ni Sasagazo a vakong | 感念紀神父 影像集憶過往點滴
Yami Ma ngononong so singbong
雅美族(達悟族)語 主播
Vagyatan法葛雅旦雅美語.雅美語Yami
Vagyatan
雅美語.雅美語
法葛雅旦
Ngaran ko si vagyatan ni ma likey do pongso no tao do irala, vahay name am,do ji Valino, namem papito a mi keteketeh ,dadwa sira kaka a mahakay ,tatlo sira kaka a mavakes ,yasa si wari a mavakes,ko maro ko do gako do國中am,mangay ko do taywang a mivatvatek, alima so ikadowa ngarnan so awan,ni panga nanao ko so mivatvatek a kanakan, si ci yakoway am ko mi vazay do tizivi no原住民,ma ngo nonong so singbong,ko I saray ji ya mata doto,ko ka pi vazay do jiya,no miyan so ji kowa pi valiw a ciriciring am,I pan ci niyo ji yaken, ma nga keypong。A yoi !

Yami 2015-12-03 Thu

Yami 2015-11-26 Thu

Yami 2015-11-19 Thu

Yami 2015-11-12 Thu

Yami 2015-11-12 Thu

Yami 2015-11-05 Thu

Yami 2015-10-29 Thu

Yami 2015-10-22 Thu

ya mangazangazaw so teygami a tao do pongso

2015-02-19 Thu

ya matopos a mipinapinan so gazas si yaman Mateneg

2015-02-19 Thu

da paolien o apzapzatan no tao do pongso

2014-09-11 Thu

nadketan no mina vazay ni Sasagazo a vakong

2014-08-28 Thu

nadketan no mina vazay ni Sasagazo a vakong

2014-07-31 Thu

mina vazay ni sasagozo a singbosang do pongso

2014-07-17 Thu

akmey ama no tao do pongso si Sasagazo

2014-06-05 Thu

nimapatanek so 基金會 o tinsikyo do pongso

2014-06-05 Thu

Yami Pa nginaran so cirecireng a vakong
雅美族(達悟族)語 新聞辭典
Pangyanan so kanakan
托兒所 幼稚園
kalwalovotan
活動
Mosi no rala
DNA
nipapo
發明
Ma saraw a araraw
機會
ganam
節目
gazas
電光玻璃
naknakem a vakon
企劃書
Aid no raraan
公里
Iwawalam no kakwa
文化
Aob no tabako
二手菸
karawan
地球
tizivi
電漿電視
aktokto
計畫 規劃