2015-10-21 Wed
| 原視【族語新聞】晚間-族語新聞
Bunun Malis bunun tatahus sinbung
布農族語 主播
Landuun Ismahasan倫敦.伊斯瑪哈善布農族.郡社Bunun
Landuun Ismahasan
布農族.郡社
倫敦.伊斯瑪哈善
Inak a ngan hai kaunian tu Landuun isMahasn tainkasia isTanda.
Bununtuza tu isBubukun.
Is-sia asang taus-uavazun tal-ia sausia minhalavang kaubahincin isnavan.
Mai-unis hitaisang tu liskadan
Minunin laupakadau mas sinbung kisia at malisbubunun tahus bahlutu-sinaduan.Ung-at pin-uniunang mas ka-unis sinbung tu liskadan.
Laupaku isnavanang sia mal-unus hakasi tu pasnavanan.

Bunun 2015-12-02 Wed

Bunun 2015-11-25 Wed

Bunun 2015-11-18 Wed

Bunun 2015-11-04 Wed

Bunun 2015-10-28 Wed

Bunun 2015-10-21 Wed

Bunun 2015-10-14 Wed

Bunun 2015-10-07 Wed

Kunias itu samu tu daiklas siakut minihumis

2015-05-27 Wed

Miliskin in tu nakana-anak ka-unis islulus-an

2015-05-27 Wed

Pali-uni namapaluskus pasankunan tu lumah

2015-05-06 Wed

Takisdaza tu Hitai hai iskangan tu namimis-av

2015-05-06 Wed

Asmak a kailumahan at nasisaisan mas sui

2015-05-06 Wed

Halavantas libus at kaz tanghahai-iun a lukis

2015-05-06 Wed

Haningu tu kaisulutas paisanpanahas Lipun

2015-05-06 Wed

38 a kisacukang tantungu sia asang

2015-05-06 Wed

Bunun Patasan halinga
布農族語 新聞辭典
Mihumisang
願您平安
嬰孩
Ubuh
Tama
爸爸
Uninang
感恩 祝福
Binanau-uaz
女青年
Mabazazaz
男生 男人
Cina
媽媽
Uvaz
小孩 孩子
Manaskal
快樂 高興
Hudas
祖父母
Maluspingaz
女生 女人
Manau-uaz
美麗 漂亮
Minhalavang
青少年
Madaisaz
愛護