2015-12-02 Wed
| 原視【族語新聞】午間 新聞e達
Atayal pkayal sinbung
泰雅族語 主播
Tasaw.Watan達少.瓦旦泰雅族.賽考利克語Atayal
Tasaw.Watan
泰雅族.賽考利克語
達少.瓦旦
kahul saku Pyasan Tasaw. Watan lalu mu,mqas saku skahun ke na Tayal pinqzyu sinbung,wiwal hnyux te ‘buyun hmali na binkesan ta。baha hmswa pi,aring ta na wahan mlahang kahul te suru bsilung lga,yan na wayal ta nyutun malax ke ta ru gaga qnxan ta la!ulung su wal ta lokah msina ru,swalan ta na mrhuw ps’urux Terebiy ta nanak。babaw nya ana knwan lga,musa si aki krriyax sngy’an ke ta Tayal ru gaga qnxan ta,nyux ssyun squ habuk na Xuryumu qani,ktan ru pqbaqun na laqi laqi ta kinbahan babaw nya。
mhway simu kwara mtswe!laxi ta pyutiy ke ta ru gaga qnxan snbil bnkis ta sraral。

Atayal 2015-12-02 Wed

Atayal 2015-11-25 Wed

Atayal 2015-11-18 Wed

Atayal 2015-11-11 Wed

Atayal 2015-11-04 Wed

Atayal 2015-10-28 Wed

Atayal 2015-10-21 Wed

Atayal 2015-10-14 Wed

zik na pkluh trakis ga si ki lman kbalay gaga Mahu

2015-07-15 Wed

guqi ga rhiyal pinhngaw slun pcyogun babaw nya

2015-07-08 Wed

skhmayun:piqzyun tayal maki ta hogan na squliq

2015-07-01 Wed

trang ta mciq utux ga bazi' muciy kmal tayal

2015-06-24 Wed

tringan behuy ga kahul sa tnring yaqeh utux

2015-06-17 Wed

maras mtyuwaw sraral ga qnyatan shuway nha

2015-06-10 Wed

ke na smze' sraral ga zihung balay kkayal na bnkis

2015-06-03 Wed

wal sqliqun thiq ga:cyux spqering son bnkis tayal

2015-05-27 Wed

Atayal Ke llamu
泰雅族語 新聞辭典
Gensi inlaxan
核廢料
Kmyaya Sexu
公督盟
tlhbun
點心
behuy maras tltu’
東北季風
Karuli
高熱量
Gensi Rengki
核電廠
slingun Rengki
電擊
syobay
貿易
pskux skutaw
心肺復甦術
‘izyu skplquy
漂白劑
Kezay
經濟
qmtux
高鈉
Sintzilan wagi
太陽風暴
qran gomu
插管